SONY XPERIA Z3 COMPACT – TEGO SZUKAŁEM

z3 compact xperia sony

Idealny Smartfon

 

Od kiedy pojawiły się smartfony zawsze miały jakąś wadę. Były za grube, szybko się rozładowywały, dotyk źle działał, były brzydkie albo za drogie. Przyszedł czas na coraz większe i większe, aż sam się dałem skusić na olbrzyma LG G Flex’a – fakt, był świetny ale jednak to nie było to. Gdy firmy przesadziły już z wielkością postanowiono stworzyć wersje mini, small lub compact. Problemem było jednak to, że pomniejszone wersje miały także okrojone parametry. I tutaj pojawia się firma SONY ze swoimi smartfonami compact. Xperia Z1 Compact różniła się tylko wielkością od Xperii Z1 (nie czepiając się szczegółów) nie była cieniem większego modelu. W chwili obecnej można zakupić smartfon Xperia Z3 Compact i moim skromnym zdaniem jest to na chwilę obecną telefon idealny (jeśli nie przeszkadza wam android) a przez wielu uznawany za telefon roku 2014. 

 

Zanim zamówilem, przeczytałem wiele opinii na temat wielu smatfonów. Byłem w salonie i miałem to nieszczęście, że była tylko atrapa, zbyt lekka i w czarnym kolorze a tego nie chciałem. Z3 Compact posiada szkło z przodu i z tyłu a na czarnym widać każdy odcisk palca, dlatego wybrałem jedyny słuszny kolor – biały.

 

Tak wygląda:

z3 compact pudelko

 

z3 compact w pudelku niewyjete

 

W opakowaniu tradycyjnie słuchawki i ładowarka, resztę trzeba sobie dokupić a trochę tego jest: smartwatch, smarband, podstawka ładująca, karta pamięci, głośnik bluetooth itd. Trzeba także wymienić kartę sim na nano sim ( to ta najmniejsza). Nie ma z tym problemu i nie trzeba przycinać obecnej, (a i tak robią co niektórzy hehe) wystarczy udać się do salonu operatora, gdzie otrzymamy nową we właściwym rozmiarze od ręki ( za opłatą oczywiście – najdrożej chyba w Orange 25zł – jeśli coś tam kupicie to wtedy za darmo).

z3 compact w pudelku

 

Po prostu piękny, poręczny (tylko 4,6″), robi doskonałe zdjęcia -olbrzymia ilość szczegółów (aparat 20,7 Mpx). Za kilka dni coś wrzucę, będzie okazja porównać z innymi smartfonami.

z3 compact on 2

 

Szkło, choć nie wiem jak odporne lubi się potłuc a smartfon tym bardziej lubi spaść. Pierwszym dodatkiem było silikonowe etui.

z3 etui obok

 

Tak wygląda po zdjęciu zatyczek. To jedyne co można wyjąć. Co ciekawe jest wodo i pyło odporny. Więc można robić fajne zdjęcia pod wodą.

z3 compact bok_Fotor

 

Tak prezentuje się w niewidzialnym etui, ciągle piękny i perfekcyjny – nic się nie zmieniło.

z3 compact w etui_Fotor

 

Cudowne szkło z tyłu (nie plastik hehe).

z3 compact tyl_Fotor (1)

Najważniejszym plusem dla mnie jest bateria, przy intensywnym użytkowaniu ładuje go co 2 dni, przy normalnym 3 do 4. W przeciwieństwie do innych marek posiada możliwość nagrywania ekranu bez konieczności rootowania, co wiązało się zawsze z utratą gwarancji. Mocną stroną Sony były zawsze walkmany, oczywiście jest specjalna dedykowana aplikacja. Sam dźwięk jest doskonały bo głośniki zostały umieszczone z przodu ( 2 głośniki nad i pod ekranem) i tak powinno być. 


'SONY XPERIA Z3 COMPACT – TEGO SZUKAŁEM' has no comments

Skomentuj jako pierwszy!

Podziel się z nami swoją opinią

Twój adres email nie będzie widoczny.

                HeyHey